Ana Sayfa / Özel Haber / Yıllardır Aynı İşi Yapıyorlar

Yıllardır Aynı İşi Yapıyorlar

Karaman’da uzun yıllardır İmaret Mahallesi İmaret Caddesi üzerinde bulunan iş yerinde bıçak bileme ve bakım işi yapan Mahmut Usta bu senede görevinin başında.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları ve esnafı tatlı bir telaş sararken, kurbanlık için kullanacakları bıçaklarını biletmek ve bakımını yaptırmak isteyen vatandaşlar doğruca Mahmut Usta’nın dükkanının yolunu tutuyor.

Mahmut Usta ise vatandaşa sitemli, konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Mahmut Kantar’’ Karaman’lı vatandaşlarımızdan ricamız son haftayı beklememeleri, bura da çalışan makineden ziyade insan, burada marifetimizi sergilemeye çalışıyoruz, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, ama son günlere kaldı mı ne bizde güç kuvvet kalıyor. Yapılan iş ne bizi ne de müşterimizi memnun ediyor, vatandaşlarımızın son güne bırakmadan, erkenden gelmelerini istiyoruz. Konya’da bıçakçı meslektaşlarımız mesaiye Ramazan ayı içerinde başlıyorlarmış. Ama biz Karaman halkına bunu alıştıramadık. Mutlaka son haftayı bekliyorlar, bu neden ile de kalp kırmaları oluyor. Eğer kırdığımız kalpler varsa özür diliyoruz, haklarını helal etmelerini istiyorum. Herkesin Kurban Bayramı’nı kutlarım.’’dedi.

Hakkında Yusuf Baştuğ

Yusuf Baştuğ
Yazar

Ayrıca Kontrol Edin

Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç Vali Fahri Meral’i Ziyaret Etti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin 2017 – 2018 akademik yılı açılış programına katılmak üzere Karaman’a gelen Kamu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir