Ana Sayfa / Asayiş / TÜMSİAD Şube Başkanı Dülger Şehitlerimiz için Taziye Mesajı Yayınladı

TÜMSİAD Şube Başkanı Dülger Şehitlerimiz için Taziye Mesajı Yayınladı

TÜMSİAD Karaman Şube Başkanı Mahmut Selim DÜLGER, terör saldırıları sonucu şehit düşen hemşerilerimiz için bir taziye mesajı yayınladı.

Başkan Dülger;  “Menfur saldırılar sonucu şehit düşen Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca ve Uzman Çavuş Ömer Doğan kardeşlerime  Allah`tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum,  TÜMSİAD ailesi olarak ülkemizin milli birlik ve beraberliğini, kardeşliğini bozmaya çalışan bu terörist faaliyetleri lanetliyor ve kınıyoruz.”dedi

Başkan Dülger,  Son zamanlarda tırmandırılmaya çalışılan terör olayları sonucunda Türkiye`nin güçlü ve istikrarlı imajının zedelendiğine, tüm dünya ülkeleri nezdinde güvenilirlik seviyesinin düşürülmesine, Güneydoğuyu istikrarsızlaştırmaya yönelik faaliyetlerin arttığına üzülerek şahitlik etmekteyiz.”

Başkan Dülger, Yapılan terör saldırıları Türkiye’nin kardeşlik iklimini bozamayacaklarını belirterek açıklamasına şöyle davam etti: “Devlet ve Millet olarak hiç hak etmediğimiz bu durumu kesinlikle kabul etmediğimizi, terör faaliyetlerini nefretle ve kararlılıkla reddettiğimizi belirtmek isterim. Yapılan terör saldırıları, ülkemizin kardeşlik iklimini bozamayacaktır.  Huzur ve barış ortamımıza zarar veremeyecektir. Huzurumuza kasteden bu olayların ülkemizde yerleşen kardeşlik ahlakına zarar vermeden, daha çok gözyaşına sebep olmadan bitirilmesi en büyük temennimizdir.

Tümsiad olarak dünyada gelişen ve olumsuz birçok şarta rağmen büyümesini sürdüren sayılı ülkeler arasında olan vatanımız; Türkiye`nin terörle anılmasının ve itibarsızlaştırılmasının karşısındayız. Terörü nereden gelirse gelsin lanetliyor, insanlık suçu olarak görüyoruz. Ayrıca bizleri karanlıklar içine çekmeye çalışan mihrakların oyunlarının bozulmasını yürekten diliyorum. Bu durumun Türkiye`nin imajına ve saygın itibarına, daha fazla zarar vermemesi için toplumun tüm kesimine, özellikle siyasi partiler ve STK`lara önemli görevler düştüğüne inanıyoruz.”dedi.

Hakkında Asım Çömlekçi

Ayrıca Kontrol Edin

ELEKTRİK HATTI İÇİN AÇILAN KANALDA…

ELEKTRİK HATTI ÇALIŞMASI TARİHİ YAPIYI ORTAYA ÇIKARDI Karaman’ın Ermenek İlçesinde elektrik hattı döşemek için açılan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir