21 Ocak , Pazartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Spor / TRANSFERİ REDDETTİ
087
087

TRANSFERİ REDDETTİ

Torku sponsorluğunda Türkiye Bisiklette milli takım başarıları ile dikkat çeken Ahmet Örken Trump’a kızdı, transferi reddetti. Kudüs ekibi Israel Cycling Academy’ye transfer olan Ahmet Örken, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını açıklamasının ardından takımdan ayrıldı. Milli bisikletçi, ailesini de endişelendirmemek adına böyle bir karar aldığını söyledi Kudüs ekibi Israel Cycling Academy transferiyle dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Giro d’Italia 2018’de (İtalya Bisiklet Turu) ülkemizi temsil etme ihtimali bulunan 24 yaşındaki Ahmet Örken, kriz nedeniyle Kudüs ekibinden ayrılma kararı alıp 3 aylık macerasını noktaladı.

‘AİLEM ENDİŞELENDİ’

Geçen ay takımının sezon başı kamplarında yer alan Ahmet Örken, 8 Aralık’ta çalışmalarını bitirip Türkiye’ye dönmüştü. Ahmet Örken, konuyla ilgili “Başta annem olmak üzere ailem çok endişelendi. Onlar mutlu olmadığı takdirde benim de başarılı olmam mümkün değil. Yıllarca hayalini kurarak uyuduğum ve bunun için çalıştığım yoldan ayrılmak hiç kolay bir karar değildi” dedi. Çinli sanılan Ahmet Örken: “Yok kardeş ben Türküm. Twitter hesabından da açıklama yapan Örken, “Yeni sezonda İsrail takımı ile imzalamış olduğumuz anlaşmayı karşılıklı feshettik. Ben yoluma tekrar World Tur’da yarışma hedefimi koruyarak devam etmeye karar verdim” ifadelerini kullandı.

BARIŞ ELÇİSİ ÖDÜLÜ ALDI

Takımda 16 ülkeden sporcu barındırmaya özen gösteren Israel Cycling Academy, Peres Barış Merkezi tarafından ödüllendirilmişti. Ahmet Örken ve arkadaşları, düzenlenen törenle ‘sporda barış elçisi’ sertifikası almıştı.

DİREKTÖR KONYA’YA GELDİ

Ahmet Örken’in ayrılığını resmi olarak duyuran Israel Cycling Academy’nin direktörü Ran Margaliot, milli sporcuyu kararından vazgeçirmek için Ahmet’in memleketi Konya’ya gelip ailesiyle görüştü ancak başarılı olamadı. “Bizim için hayal kırıklığı oldu” diyen Margaliot, “Ahmet harika bir sporcu ve iyi bir insan. Takımımıza barış ve başarılı olma vizyonuyla katılmıştı” dedi. Durumu anlayışla karşılayan İsrail ekibi, Ahmet’in sözleşmesini tazminatsız feshetti.  YENİ TAKIMI SAKARYA  Milli bisikletçi Ahmet Örken’in eski kulübü Torku’ya dönmeyeceği bildirilirken, yeni sezonda Sakarya-Salcano için mücadele edeceği ifade edildi. Ahmet Örken için imza töreni düzenleneceği dile getirildi.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

GENÇ ERKEKLER FUTBOL GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

GENÇ ERKEKLER FUTBOL GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ Karaman’da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir