Son Dakika
Ana Sayfa / Eğitim / KARAMAN’DA YETENEK TARAMASI
YETENEK TARAMASI

KARAMAN’DA YETENEK TARAMASI

KARAMAN’DA YETENEK TARAMASI

KARAMAN’DA 2 BİN 615 ÖĞRENCİ YETENEK TARAMASINDAN GEÇTİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ kapsamında Karaman’da 2 bin 615 öğrenci yetenek taramasından geçti.
2 Mayıs tarihi itibariyle Türkiye genelinde hayata geçirilen ve Karaman’da ilk olarak Ayrancı ilçesinde başlayan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’ il merkezi ve ilçelerde eğitim ve öğretimini sürdüren ilkokul 3. Sınıf öğrencilerine uygulanan yetenek tarama testlerinin ardından sona erdi. 1 ay boyunca devam eden taramalarda öğrenciler boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusu gibi kriterlerde değerlendirilerek sayısal değerleri kaydedildi.
Projenin Türkiye’nin en büyük alt yapı projelerinden biri olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Karaman Valimiz Sayın Fahri Meral’in başkanlığında ilimizde yürütülen proje kapsamında; Karaman İl Merkezi, Ayrancı, Ermenek, Başyayla, Sarıveliler ile Kazımkarabekir ilçelerinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren yaklaşık 2 bin 615 ilkokul 3. Sınıf öğrencimiz sportif yetenek tarama testlerine tabi tutuldu. Buradaki amaç, çocuk ve gençlerimizi sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaygınlaştırmak, toplumda spor yapma kültürü yerleştirmek, çocuk ve gençlere sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek ve yetenekli çocuklarımızın üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesini sağlamaktır. Proje ile birlikte ayrıca, ülke genelinde sportif yeteneği olan çocuklarımız küçük yaşta bilimsel yöntemle keşfedilip uluslararası organizasyon ve şampiyonalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden başarılı birer milli sporcu olacaklardır.”

Ayrıca Kontrol Edin

FAHRİ MERAL

TEKNİK DİREKTÖR ÇALIMBAY :”FUTBOLDA DİSİPLİN VE EĞİTİM ŞART”

– Rıza Çalımbay: – “Biz yabancı oyuncuya kesinlikle karşı değiliz, ancak bir kriter konması gerekiyor” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir