16 Şubat , Cumartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Spor / KARAMAN’DA İL SPOR MERKEZLERİ TÖRENLE AÇILDI
SPOR MERKEZİ

KARAMAN’DA İL SPOR MERKEZLERİ TÖRENLE AÇILDI

Karaman’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri’nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Spor Merkezleri ve Engelliler Spor Merkezleri’nin açılış törenirenkli görüntülere sahne oldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ali Osman Bebek, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan  Spor Merkezleri ve Engelliler Spor Merkezleri bu yılda büyük bir coşkuyla devam ediyor. Bu yıl 21 faklı spor branşında eğitim verdiğimiz yaz spor okullarında çocuk ve gençlerimiz antrenörlerimizden en iyi şekilde faydalanarak, katıldıkları spor branşının tüm inceliklerini en iyi şekilde öğrenme fırsatı bulacak. Her yıl düzenli olarak uygulamaya koyduğumuz  spor merkezlerimizdeki amaç ise;çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, ruh ve beden sağlığı yerinde fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmak ve  güçlü bir alt yapı oluşturmaktır. Bizlerde bu amaçlar doğrultusunda tecrübeli antrenörlerimiz nezaretinde yaz boyunca çocuk ve gençlerimizle birlikte çalışmalarımızı en iyi şekilde yürüteceğiz” diye konuştu.

Konuşmalarında ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından madde bağımlılığı konusuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan “Bağımlı Olma Sporcu Ol” ve “Bağımlı Olma Özgür Ol” baskılı tişörtleröğrencilere dağıtıldı.

Tören, spor okullarında eğitim gören öğrencilerin karate branşında sergilediği gösterilerinin ardından sona erdi.

Ayrıca Kontrol Edin

GENÇLER PUANLI ATLETİZM YARIŞLARI SONA ERDİ

Okul Sporları faaliyet programında yer alan Gençler(A-B) Puanlı Atletizm yarışları Atatürk Spor Kompleksi Süreyya Ayhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir