26 Haziran , Çarşamba 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Spor / KARAMAN’DA AMATÖR SPOR HAFTASI KAPSAMINDA PANEL DÜZENLENDİ
AMATÖR SPOR HAFTASI

KARAMAN’DA AMATÖR SPOR HAFTASI KAPSAMINDA PANEL DÜZENLENDİ

Karaman’da, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Karaman Şubesi tarafından Amatör Spor Haftası konulu panel düzenlendi.

Karaman’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ilk defa bu yıl düzenlenen panelde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri, Spor Lisesi öğrencileri ve sporcular bir araya geldi.

Panelin açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Amatör Spor Haftası etkinliklerinin tüm illerde olduğu gibi Karaman’da da en coşkulu şekilde kutlanmaya devam ettiğini belirterek, “İlimiz artık, birçok amatör spor branşında milli takımlara sporcu vererek, ülkemizin uluslararası müsabakalarda dereceler almasında önemli rol oynamaktadır. Ben bu sporcularımızın yetişmesinde emek veren değerli antrenörlerimizi tebrik ediyor, göstermiş oldukları başarılarıyla diğer sporculara örnek olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Karaman ASKF Başkanı Celalettin Özcanise, Konfederasyon ve Federasyon olarak Amatör sporların gelişmesi ve büyümesi için üstlendiğimiz bu görevi en iyi şekilde destek vereceklerini belirtti.

Açılış konuşmasının ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Recep Soslu’nunmoderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde sırasıyla milli sporcu Yusuf Dikeç,Dr. Öğretim Üyesi Kazım Nas ve Dr. Öğretim Üyesi Elif Aydın birer konuşma yaptı.

İlk olarak söz alan milli sporcu Yusuf Dikeç, atıcılık sporu ve genç yeteneklerin nasıl yönlendirilmesi gerektiğikonusunda bilgiler verdi. Daha sonra söz alan Dr. Öğretim Üyesi Kazım Nas“Profesyonel Amatörlük”, Dr. Öğretim Üyesi Elif Aydın ise, “Sporda Fair Play” konulu sunumları ile katılımcılara bilgiler aktardılar.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Recep Soslu’nunpanele ilişkin değerlendirmesi ve panelistlere sorulan sorularla devam eden program çiçek takdimi ile sona erdi.

Panele KMÜ Sağlık ve Kültür Spor Dairesi Başkanı Cahit Suci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr Fevzi Kılıçel,Karaman ASKF Başkanı Celalettin Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri, spor lisesi öğrencileri ve sporcular katıldı.

Ayrıca Kontrol Edin

BOYNUİNCELİ YÖRÜKLERİ HALI SAHA TURNUVASI FİNAL MAÇI

Yarın saat:19.00’da  Boynuinceli Yörük muhtar adaylarının tanıtımı ile başlayacak olan program Saat:20.00-2100 arası  Barutkavran Spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir