Karamantumhaber
Haber Portalımıza Hoşgeldiniz. Yeni Temamızla Sizlerleyiz.

 • DOLAR
  3,7471
  % -0,46
 • EURO
  4,6482
  % -1,35
 • ALTIN
  162,51
  % 0,00
 • BIST
  116.511
  % 0,25

Migren başlangıcı olarak hastalığa teşhis koymak yanlıştır. Migren ilerleyen bir hastalık olarak görülmemelidir. Hastalığın sadece şiddeti, sıklığı ve karakterinde farklılıklar olabilir. Migren başlangıcı önce baş dönmelerine daha sonra baş ağrımalarından kaynaklanır. Günümüzde yaygın olarak görülen bir rahatsızlık olarak kabul edilmektedir. Baş ağrısı olarak tanımlanan hastalık, tekrarlarıyla vücuda zarar vermektedir. Kişilerin günlük yaşamını etkilemektedir. Genetik olarak […]

Migren başlangıcı olarak hastalığa teşhis koymak yanlıştır. Migren ilerleyen bir hastalık olarak görülmemelidir. Hastalığın sadece şiddeti, sıklığı ve karakterinde farklılıklar olabilir. Migren başlangıcı önce baş dönmelerine daha sonra baş ağrımalarından kaynaklanır. Günümüzde yaygın olarak görülen bir rahatsızlık olarak kabul edilmektedir. Baş ağrısı olarak tanımlanan hastalık, tekrarlarıyla vücuda zarar vermektedir. Kişilerin günlük yaşamını etkilemektedir. Genetik olarak kişileri etkisi altına alabilmektedir. Atakların en önemli belirtisi başın bir bölümünde duyulan ağrıdır. Ayrıca görme duyusunda oluşan siyah benekler ve bulantı atakların belirtileri arasında yer alır. Konuşmalarda veya başımızı hareket ettirdiğimiz zaman hastalığın belirtilerine girerek başlangıca yol açar.

Baş ağrısı dönemi: Aura döneminden sonra yaşanan dönemdir. Hastaların en fazla zorlandığı dönemdir. Vücudu zorlayan işlerin yapılması sonrasında, daha etkili olan baş ağrıları görülmektedir. Ağrıların olduğu bu dönemde sesten ve ışıktan kaçma eğilimi görülür. Hastaların çoğunda iştahsızlık görülür. Sık idrara çıkma, karın ağrısı, terleme ve burun akıntısı görülebilir. baş ağrısı döneminde ise halsizlik yer alıyor. baş ağrıları başlangıcı ise sürekli konuşmak, hareket etmek yorulmak koşmak gibi vs sebeblerden dolayı kaynaklanır.

Migrenin geçme dönemi: Baş ağrısının geçmesinden sonra, bazı belirtiler görülmeye devam eder. Hastalarda bu dönemde huzursuzluk, yorgunluk ve konsantrasyon bozukluğu görülebilir. Bazı hastalarda kendilerini daha iyi hissedebilir. Atakların şiddeti kişiden kişiye farklılık gösterdiği bilinmektedir. Bazen hafif bir baş ağrısı görülürken, bazen de işleri bile aksatan ağrılar yaşanabilir. Ataklar ayda 1 ya da 2 kez görülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok
2018-02-16 14:32:42
2017-08-09 20:38:56
Karaman Haber ve son dakika gelişmeleri için Türkiye ve Karaman gündemi, ekonomi, spor, magazin, yaşam, teknoloji, ve diğer tüm kategori haberleri Karamantumhaber.com 'da!
Türkiye gündemindeki en son haberleri, dünyadaki gelişmeleri ve son 24 saatte olan son dakika haberleri artık anlık olarak öğrenebileceksiniz.