16 Şubat , Cumartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Kültür & Sanat / KARAMAN’DA YÖRESEL OYUNLAR..
05
05

KARAMAN’DA YÖRESEL OYUNLAR..

KAZANCI’DA “SAYA OYUNU”BELGESEL OLUYOR

Karaman’ın Ermenek İlçesine bağlı Kazancı beldesinde yıllardır süren bir gelenek olan “Saya” oyunu yönetmenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Burak Doğan’ın yönetmenliğini üstlenmesi beklenen Belgesel Filmi için Kazancı’da start verilecek.

KAZANCI BELEDİYESİNDEN DESTEK

Kazancı Belediye Başkanı Uğuz Tekin’in de Beldenin tanıtımına katkı sağlaması beklenen film için destek vermeye hazır oldukları öğrenildi. Belgesel filmi çekimi için yörede temaslarını sürdüren ve Burak Doğan ile görüşen İbrahim Şahin; “Araştırmaları sonucu Kazancı beldesinde yıllardır süren bir gelenek olan “Saya” oyunu ilgisini çekti. Burak Doğan’la yaptığımız görüşmede, bu araştırmalarımı önümüzdeki hafta Kazancı’ya gelerek sürdüreceğini bildirdi. Kazancı’da çekeceği belgeseli yurtiçi ve yurtdışı film festivallerine göndererek hem bu kültürün hem de Kazancı’nın tanıtılmasına katkıda bulunmak istediğini belirtti. Belgesel projesi için sosyal medyada gösterilen ilginin kendisini çok mutlu ettiğini, Kazancı’yı görmeden sevmeye başladığını belirtti. Belgesele destek veren ve destek olacak kişilere şimdiden teşekkür ettiğini bildirdi. Bizlerde Kazancılılar adına teşekkürlerimizi bir borç bildiğimizi, ‘’ Kazancı Haber olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi bildiririz.”dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

mustafa karataş

MUSTAFA KARATAŞ’TAN UNUTULMAZ BİR AKŞAM

Karaman Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, Türkiye’nin tanınmış ilahiyatçılarından Prof. Dr. Mustafa Karataş Karamanlılarla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir