21 Ocak , Pazartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Hava Durumu / Yarından İtibaren Kuvvetli Yağış

Yarından İtibaren Kuvvetli Yağış

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, yurdun salı gününden itibaren acar bir yağışlı sistemin etkisine girmesinin beklendiğini duyurarak, yoğun kar yağışlarına ilgi edilmesi konusunda uyardı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, hava sıcaklığının yağışla birlikte biraz artacağının, ancak ülke genelinde mevsim normalleri altında seyretmeye sürek edeceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca soğuk havayla birlikte özellikle güney ve iç kesimlerde görülecek yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasının, meteorolojik tahmin ve uyarıların takip edilmesinin önem arz ettiği vurgulandı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri maksadıyla meteorolojik değerlendirmesi şöyle:

“* Yurdumuzun yarın (20.12.2016 Salı) Kuzey kesimlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen acar bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yarın (20.12.2016 Salı) Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi birlikte Kütahya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar , iç kesimlerde ise kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

* 21.12.2016 çarşamba günü ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların Marmara’nın kuzeydoğusu birlikte Batı ve vasat Karadeniz kıyı kesimlerinde karla karışık yağmur, Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz bölgesinin iç kesimleri , İç Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısı birlikte Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

* 22.12.2016 Perşembe günü Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, vasat Karadeniz birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği, Yağışların Akdeniz bölgesi ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında kuvvetli olmak üzere kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak iç kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

* Yağışlı havanın 23.12.2016 Cuma günü ve hafta sonunda da yurdun büyük bölümünde sahillerde yağmur iç kesimlerde kar olarak etkili olmaya sürek edeceği bekleniyor.”

ANKARA, (DHA) –

Ayrıca Kontrol Edin

Çarşamba Günü Her Yerde Kar Var

KAR, öNüMüDEKİ HAFTA çARŞAMBADAN İTİBAREN TüRKİYE'Yİ KAPLAYACAK"   çarşamba günü bütün yurtta kar beklendiğini dışa vurum eden Bakan Eroğlu, "Yağmur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir