21 Ocak , Pazartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / YEŞİLDERE VE TAŞKALEDE İÇME SUYU PROBLEMLERİ ÇÖZÜLÜYOR
YEŞİLDERE VE TAŞKALE'DE İÇME SUYU PROBLEMİ ÇOZULUYOR

YEŞİLDERE VE TAŞKALEDE İÇME SUYU PROBLEMLERİ ÇÖZÜLÜYOR

YEŞİLDERE ve TAŞKALEDE İÇME SUYU PROBLEMLERİ ÇÖZÜLÜYOR

Yeşildere ve Taşkale Köylerimizdeki kanserojen etki yapan asbest su borularının insan sağlığına verdiği zararlı etkileri yok ederek, halkımızın sağlıklı içme suyu içmesine ve kullanmasına olanak sağlamak için ilk adım 2017 sonunda Karaman Valiliği ile KOP (Konya Ovası Projesi) Başkanlığı arasında Yeşildere ve Taşkale köylerimizin ‘İçme Suyu Hattı Yenilenmesi’ protokolü imzalanarak atılmıştı.
Projenin 2.aşamasında projeyi hayata geçirecek olan İl Özel İdaresinde 22 Şubat Perşembe günü ilk olarak Taşkale için yapılan ihale sonuçlandı. İşi üstlenecek olan yetkili firma tarafından sahadaki çalışmalara başlanarak proje için 250 günlük bir iş süresi belirlenmiş oldu.
Yeşildere köyümüzün de İl Özel İdaresinde 19 Nisan Perşembe günü ihalesi yapılarak ilgili yüklenici firma ile sözleşme yapıldı ve Yeşildere’de de çalışmaların en kısa sürede başlayacağı belirtildi.
Konuyla ilgili bilgi verenİl Özel İdaresi Yetkilileri: “Hayata geçen bu projeyle birlikte; Artık Yeşildere ve Taşkale bölgelerimizde de eski asbest borular yenilecek, böylece bölge halkı daha sağlıklı ve temiz bir suya kavuşmuş olacak. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.” dediler.

Ayrıca Kontrol Edin

HASIMLARININ ARACINA SİLAHLA SALDIRDILAR

HASIMLARININ ARACINA SİLAHLA SALDIRDILAR Baba ile kızının içinde bulunduğu pikap araca silahlı saldırı Karaman’da pikap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir