26 Haziran , Çarşamba 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / Taşeli sessini arıyor yarışma şartları

Taşeli sessini arıyor yarışma şartları

ERMENEK  AMATöR SES YARIŞMASI ŞARTNAMESİ I. Amaç: Bu yarışma: Türk Halk  Müziği alanında acar yeteneklerin keşfedilmesi,halkımız arasında sosyal kültürel aktivitelerin gerçekleştirilmesi ve amatör sanatçılığın teşvik edilmesi amacıyla düzenlenmektedir. Ayrıca Türk Müziğimize acar seslerin kazandırılması hedeflenmiştir. II. Yarışmaya Katılma Şartları Yarışmaya başvuracak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır: a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, b) 1999 ve daha fazla evvel doğumlular yaşları arasında olmak , c) Ermenek Sarıveliler, Başyayla sınırları içinde ikamet eden yahut bu ilçeler nüfusuna kayıtlı olmak, d) TRT , Devlet korolarında kadrolu sanatçıları birlikte profesyonel sanatçılar yarışmaya katılamazlar, e) Yarışmada seçici kurulda vazife alacakların birinci derecede  akrabaları yarışmaya katılamaz, f) ön elemelerde ve finalde seslendirilecek yapıtlerin; TRT Repertuarında olması zorunludur. III. müracaat Şekli ve Yeri  Yarışma Ermenek,Sarıveliler ve Başyayla ilçelerini kapsamaktadır. Yarışmaya başvurmak isteyen adaylar; nüfus cüzdanlarının fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğraf birlikte birlikte 20 Kasım 2013 birlikte 03 Aralık 2013 tarihleri arasında Ermenek kaza Milli Eğitim Müdürlüğü binasındaki Kayıt Bürosuna müracaatlacaktır. IV. ön Elemeler  ön eleme tarihleri: . Adayların elemelere katılacağı tarih ve saatler kendilerine eleme öncesinde telefonla bildirilecektir. 05-06-07 Aralık 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Elemeler  Ahmet KELEŞOĞLU Kültür Merkezi binasında bulunan Toplantı Salonunda  musiki eşliğinde yapılacaktır . Elemeler sonucunda 12 namzet finale kalacaktır. Finale kalan adaylar,16-17-18-19-20 Aralık 2013 tarihlerinde çalışmaya tabi tutulacaktır. V. Final Yarışması  Final yarışması, 20 Aralık 2013 Cuma günü  19:30-22:30 saatleri arasında yapılacaktır. Yarışmanın yapılacağı yer bilahare duyurulacaktır. Jürinin değerlendirmesinde, katılan yarışmacıların ses güzelliği, yorumu, diksiyonu, üslup ve tavrı, seçilen yapıtlerin zorluk derecesi ve ses genişliği gibi kriterler dikkate alınacaktır. neticesinde jürinin vereceği puanın %30 ve seyircinin göndereceği SMS’lerin  %70’i belirleyecektir. Elemeler Antalya VTV den paket program halinde yayınlanacak ,Final ise VTV den canlı yayınlanacaktır. 

VI. ödüller  Final yarışması sonucunda : 1- Birinciye 3.000 Türk Lirası 2- İkinciye 2.000 Türk Lirası 3- üçüncüye  1.000 Türk Lirası VII. Diğer Hususlar a) Yarışma,  Ermenek Kaymakamlığı  aracılığıyla oluşturulacak bir Düzenleme Kurulunca gerçekleştirilir. b) Düzenleme Kurulu; Ermenek kaza Milli eğitim Şube Müdürü Mustafa SEZGİN, Ermenek Halk Eğitimi ve ASO Müdürü Ali Ercan BAĞCALI,  Ermenek Mal Müdürü V. Ahmet AYDUS,  Ermenek Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mustafa ATASEVEN, Ermenek çok Programlı Lisesi Müdürü Hakan UYSAL, Ermenek kaza Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Yusuf öZçELİK, c) ön eleme ve final jürisi üyeleri, Düzenleme Kurulu aracılığıyla belirlenir.  ç) Gerekli hallerde bu eskesinliklerda değişiklik yapmaya, tarihleri değiştirmeye Düzenleme Kurulu yetkili kılınmıştır. d) Bu eskesinliklerda belirtilen hususlarda tereddüt oluşması ve hüküm bulunmaması halinde Düzenleme Kurulundan alınan görüşe göre hareket edilir. e) Yarışmaya müracaatda bulunanlar Şartnamedeki bütün maddeleri aynen kabul etmiş sayılır.

MüRACAATLAR  : Ermenek kaza Milli Eğitim Müdürlüğü Kayıt Bürosu –Hükümet Binası 4. Kat AYRINTILI BİLGİ İçİN : (0338) 7161191 – (0338) 7162489 www. ermenekhem.meb.k12.tr

Ayrıca Kontrol Edin

OCAKTA UNUTULAN SÜT EV'İ KÜL ETTİ

OCAKTA UNUTULAN SÜT EV’İ KÜL ETTİ

OCAKTA UNUTULAN SÜT EV’İ KÜL ETTİ Karaman’da, çıkan yangında bir ev tamamen yanarak küle oldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir