Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / ”Ohal Deil Demokrasi İstiyoruz”

”Ohal Deil Demokrasi İstiyoruz”

Karaman Cumhuriyet Halk Partisi tarafından başlatılan Bizler Ohal Deil Demokrasi istiyoruz adlı program anıt park’ta yoğun katılımla gerçekleşti.

Programa CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, Chp Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse ve Chp Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Keskince Katıldı.

Program eşliğinde konuşmalarını gerçekleştiren İsmail Atakan Ünver şu ifadelerini dile getirdi.

”BİZLER OHAL DEİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ”

Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında ”evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklediği ”hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır. Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen Ohal rejimi; insan haklarını ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanında aracı olmuştur.

Ohal Demek; 

10 Ekim’de katledilen çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır.

Ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur.

Ahmet Şık başta olmak üzere FETÖ ile mücadeleye adamış gazetecileri zindana atmaktır.

İşlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açlığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır.

Laik eğitim bildirisi dağıtmak isteyen öğrencinin gözaltına alınması 16 Nisan referandumunda ”hayır” propagandası yapan vatandaşın kolunun kırılmasıdır.

On binlerce taşeron işçiyi haksız bir şekilde kadro dışı bırakmaktır.

Milleti etkilemeyecek dedikleri ohal bardağı taşırmıştır. Sadece bu meydanda değil Türkiyenin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki saraylıları uyarıyoruz. Bizim Talebimiz Kesindir”. Dedi.

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Çalışma ve İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir