24 Nisan , Çarşamba 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Flash Haber / Karaman’da 15 Temmuz Destanı
karamanda 15 temmuz destanı
karamanda 15 temmuz destanı

Karaman’da 15 Temmuz Destanı

Karaman’da geçtiğimiz yıl 15 Temmuz 2016 günü hain FETÖ/PDY örgütünün yapmış olduğu darbe girişiminin püskürtülmesi ve demokrasi zaferi kutlandı. Karaman Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen programa Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, Karaman İl Jandarma Komutanı J.Alb İlhan Şen, 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Hemşerimiz Muhammed Yalçın’ın babası Selahattin Yalçın, STK’lar ve binlerce vatandaş katıldı.
Akşam saat:20.00 itibari ile Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı doldurmaya başlayan kalabalık sabahın ilk ışıklarına kadar ilk gün ki gibi demokrasi nöbeti tuttu. Meydana kurulan dev ekrandan 15 Temmuz 2016 günü yaşananları protokol üyeleri ile birlikte izleyen vatandaşlar, daha sonra konuşmaların ardından milli birlik yürüyüşü yaptı. Okuduğu şiirle tüyleri diken diken eden Seher Turgut büyük beğeni alırken, İstiklal Marşının on kıtasını ezbere okuyan minik kız ise uzun süre alkış seslerine maruz kaldı. Vatandaşlar ve protokol Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka seslenişini canlı olarak dev ekrandan izledi. Vatandaş duygularını meydana kurulan ‘’15 Temmuz Anı Defteri’’ne aktardı.
Burada bir konuşma yapan Karaman Valisi Fahri Meral ise;“ Milletimiz canı pahasına darbecilerin silahlarını engelleyerek devletini, demokrasisini kurtardı. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu gösterdi. Aziz milletimiz, millete ihanet içerisinde olacak hiçbir güce bugün olduğu gibi yarında boyun eğmeyeceğini 15 Temmuz destanıyla gösterdi. 15 Temmuz ne kadar küllenirse küllensin ne kadar üzeri örtülmeye çalışılırsa çalışılsın milletimizin özünde ruhunda var olan asil duruşun unutulmadığını göstermiştir.” dedi. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise konuşmasında’’ Sadece buna darbe kalkışması, girişimi gibi bakmamak lazım. Aslında bu Türkiye’nin ve milletimizin karşılaştığı bir işgal girişimidir. Türkiye’yi işgal etmek birlik ve beraberliği bozmak, insanlarımızı birbirine düşürmek, parçalamak ve bir Suriye oluşturmaktı. Bununla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı halkın iradesiyle birlikte ortadan kaldırma mücadelesiydi” diye konuştu. Daha sonra bütün protokol üyeleri platforma çıkarak vatandaşları hep birlikte selamladı.
Sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara Karaman Belediyesi ve çeşitli STK’lar tarafından ikramlarda bulunuldu.

 

Ayrıca Kontrol Edin

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Çalışma ve İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir