12 Aralık , Perşembe 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / ERÇEV genel kurulunu yaptı

ERÇEV genel kurulunu yaptı

Kısa adı ERçEV olan Ermenek ve çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı 16. olağan genel kurulunu 16 Şubat 2014 Pazar günü vakit 11.00’de yaptı. Dile kolay genel kurullar senede iki defa yapıldığına göre Vakıf kurulalı beri en azından 32 defa toplantı yapılmış kurcular ve mütevelliler aracılığıyla büyük bir özveri olsa gerek.

Düşünebiliyor musunuz İstanbul’da kışta kıyamette, yoğun trafikte 32 mühim günü hiçbir karşılık beklemeden memleketinin insanlarına, dağına taşına, kültürüne, sosyal etkinliklerine harcayan insanlarımıza hayranlık ifadesinden, takdirden başka ne söylenebilir.

BU sene genel kurul yine Selçuk Ecza Holding’in merkezi olan Altunizade’deki merkezinde gerçekleştirildi. konut sahipliğini benzer zamanda Vakıf kurcu azası olan Genel Müdür Sonay Gürgen yaptı.

Divan Başkanlığını benzer zamanda bir mütevelli olan Devlet eski Bakanımız Fikret ünlü yaptı. Fikret Bey genel kurulu başlatmadan evvel bir giriş konuşması yaptı . “ ERçEV, memleketimizin en büyük güven kaynaklarından birisi oldu. Reşit Bey (Keskin ), Ahmet Bey (Keleşoğlu ), Sonay Bey ( Gürgen )’in büyük katkıları ve destekleri var. Dayanışma ve yönetim anlayışında şimdiye kadar bir şikâyetimiz olmadı. ERçEV’in etkinliklerinden siyasi partilerin de bir şikâyeti yok.

ERçEV denilince açılımına gerek kalmadan herkes ne olduğunu biliyor, Vakıf bir marka oldu. Kurumsallaştı, biz de çıtayı yüksek tuttuk. Vakfın kültür faaliyetlerini kalıcı bir hâle getirmesi maksadıyla sürekli bir desteğe ihtiyacı var.” diyerek gündemin uygulamasına geçildi. Bir sohbet havasında geçen genel kurulda Selçuk Ecza Genel Müdürü Sonay Gürgen söz alarak kültürel etkinliklerde ERçEV birlikte projeler geliştirerek yaşama geçirmemiz mümkündür, emek birliği yapabiliriz diye söyledi.

Yıllık faaliyet raporunu okuyan Vakıf Reisi Reşit Keskin, Ahmet Keleşoğlu ve Genel Müdür Sonay Gürgen’e toplantı salonlarını ERçEV’e tahsis ettikleri maksadıyla teşekkür etti.

Bu sene doğal üyelerden yanlızca Sarıveliler şehremaneti Reisi Hayri Samur toplantıya katıldı, Samur, “Yüreği Taşeli maksadıyla atan siz kıymetli hemşehrilerime teşekkür ediyorum diyerek ettiği kısa konuşmada Ulu Cami çevresindeki mezarlıkta bulunan Karacaoğlan mezar taşına değdindi, restorasyon çalışmaları esnasında mezar taşını Mustafa Ertaş Hocamızın bulduğunu ve mezar taşlarının şu an bilim heyeti aracılığıyla incelenmekte olduğunu söyledi.

Gelen Kurulda Muammer Evci, Ahmet Budak, Ahmet Polat’ın mütevelli giriş üyelikleri rey birliği birlikte oylanıp kabul edildi.

Burs veren kurucu ve mütevelliler birlikte diğer üye ve yardım severlerini plaket ve teşekkür belgesi verildikten arkasından dilek ve temennilerde bol bol sohbet edilip Selçuk Ecza Holding’in ikramı olan yemekten arkasından toplantıya son verildi. 16.02.2014,Hasan ŞİMŞEK

"" 

Ayrıca Kontrol Edin

TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

SES YARIŞMASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

2. TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ve Akçaşehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir