21 Mayıs , Salı 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / DR. RECEP ŞEKER’İN “ GAZİLER GÜNÜ” MESAJI
GAZİLER GÜNÜ

DR. RECEP ŞEKER’İN “ GAZİLER GÜNÜ” MESAJI

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ŞEKER, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK’e gazilik unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar bin yıldır nice vatan evladının kahramanca mücadelesi sayesinde vatan toprağı haline gelmiştir. Nice vatan evladı bu topraklar üzerinde vatanımız için, rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlışanlı bayrağımız için, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için bir an bile gözünü kırpmadan göğüs göğüse çarpışmış bu uğurda şehit ve gazi olmuşlardır.

Şanlı tarihimiz, gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarıyla, canları pahasına verdikleri büyük mücadele ve büyük zaferlerle doludur. Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hâkimiyetkuran ecdadımız, Çanakkale’de ve İstiklal Savaşı’nda da tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen canından aziz bildiği vatanına, bayrağına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış bu uğurda canını vermekten bir an bile çekinmemiştir.

Yine Milletimiz tüm fertleri ile 15 Temmuz ihanetine karşı büyük bir mücadele sergilemiş ve göstermiş olduğu destansı direniş ile vatanından, bağımsızlığından ve istiklalinden hiçbir zaman ve şartta ödün vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle üstün cesaret ve feragat örneği göstererek kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan, bağımsızlığımızıborçlu olduğumuz aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Yüce Allah (C.C)’dan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Allah (C.C) hepsinden razı olsun.” dedi.

 

Ayrıca Kontrol Edin

OCAKTA UNUTULAN SÜT EV'İ KÜL ETTİ

OCAKTA UNUTULAN SÜT EV’İ KÜL ETTİ

OCAKTA UNUTULAN SÜT EV’İ KÜL ETTİ Karaman’da, çıkan yangında bir ev tamamen yanarak küle oldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir