23 Mart , Cumartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / Bu Kuzu ana Diye Meliyor

Bu Kuzu ana Diye Meliyor

Erzurum'da ölmek üzere olduğu maksadıyla kesilen koyunun karnından sağ çıkarılan kuzu, 'anne' diye bağırınca herkesi şoke etti. 4 günlük kuzugörenlerin ilgi odağı oldu.

öLMEK üZERE OLAN KOYUNU KESTİ

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde kebapçılık yapan Mücahit Akyıldırım, bir tanıdığının sayrılığı sebebiyle ölmek üzere olan koyununu kesti. Kesim sonrasında koyunun derisini yüzmeye başlayan Akyıldırım, koyunun karnındaki hareketlenmeyi görünce şaşkınlık yaşadı. Bunun üzerine koyunun karnını açan esnaf Mücahit Akyıldırım, kuzuyu görünce şok oldu. ölmek üzereyken son anda kuzuyu silkeleyerek yaşama döndüren Akyıldırım, kuzuyu hemen montuyla sararak sobanın yanına getirdi. Kendisine gelen kuzunun 'anne' diye bağırması üzerine ikinci bir şok yaşadı.
 

KARNINDA BİR HAREKETLENME FARK ETTİ

Yaşanan süreci İHA'ya anlatan Mücahit Akyıldırım, "Cuma günü arkadaşım sayrılıktan ölmek üzere olan koyununu kesilmesi maksadıyla beni çağırdı. Bende sayrı olan koyunu kestim. daha fazla arkasından derisini yüzerken karnında bir hareketlenme olduğunu görünce şaşırdım. Hemen koyunun karnını sezaryen yöntemi gibi açınca kuzuyu gördüm. Arkadaşım da ben de koyunun gebe olduğunu anlayamamıştık. ölmek üzereyken çırpınan kuzuyu silkeledim ve nefes almasını sağladım. üşümesin diye hemen montuma sararak onu sobanın yanına götürdüm. Kuzu kendisine geldikten arkasından 'anne' diye bağırınca şok oldum. daha fazla önceden böyle bir şey hiç başıma gelmemişti. Resmen dilimiz tutuldu ve çok duygulandım." diye söyledi.

''ANNE'' DİYE BAĞIRIYOR

4 günlük olan kuzuyu biberonla beslediklerini söyleyen Akyıldırım, "Kuzumuz bizim maksadıyla çok değerli. Ona gözümüz gibi bakacağız." diye konuştu. 'Anne' diye bağıran kuzu, herkesin ilgi odağı oldu. Kuzuyu görenler ilk defa böyle bir şeye şahit olduklarını belirtti.

Ayrıca Kontrol Edin

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Çalışma ve İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir