18 Ağustos , Cumartesi 2018
Son Dakika
Ana Sayfa / Gündem / 921 gün arkasından ibadete açıldı

921 gün arkasından ibadete açıldı

Yaklaşık 650-700 kişinin ibadet etmesini sağlayan sipas camisi Ermenekli hayır sever emek adamlarının da desteğiyle ibadete açılarak kaza de sevinç yarattı.

 

Vakıflar Bölge Müdürlüğü aracılığıyla uzun zamandır tadilat sebebiyle kapalı durumda olan caminin ibadet edilen kısımlarının tamamlanmasıyla ibadete açılmasına uygun görüldü. Dışarıdaki çalışmaların da en kısa sürede tamamlanarak önümüzdeki günlerde resmi açılış yapılacağı bildirildi.

 

Cuma hutbesinden arkasından konuşan Sipas Camii İmam Hatip-i Mehmet Ali Güvenç; “Değerli cemaatımız öncelikle hoş geldiniz. Uzun çalışmalar ve aksaklıklar sonucunda camimize yeniden kavuşmanın ve ibadete açılmasının sevinci içerisindeyiz. Vakıflar Genel Müdürlüğü caminin yanlızca duvar kısımlarını tamamladı. Camimizin birçok eksiği ilçemizdeki hayır sever emek adamları ve vatandaşlar aracılığıyla tamamlandı. Onlara da buradan huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Camimizin ibadet edilen kısmı tamamlandı ve ibadete açtık, diğer kalan kısımları da tamamlandıktan arkasından tam anlamıyla resmi bir tören birlikte açılışını gerçekleştireceğiz. Ben buradan öncelikle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan’a,Vakıflar Bölge Müdürlüğüne, hayırseverlerimize ve bütün çabası geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.” diye söyledi.

 

 

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

RECEP ŞEKER

“2018 YILININ İLK SEKİZ AYINDA 14772 İHTİYAÇ SAHİBİNE YARDIM YAPILDI”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker Karaman’dan ziyaret ve temaslarını sürdürüyor. Milletvekili Dr. Recep …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir