Karamantumhaber
Haber Portalımıza Hoşgeldiniz. Yeni Temamızla Sizlerleyiz.

 • DOLAR
  3,7471
  % -0,46
 • EURO
  4,6482
  % -1,35
 • ALTIN
  162,51
  % 0,00
 • BIST
  116.511
  % 0,25
KARAMAN 5. NOTER’DE İLK SATIŞ

KARAMAN 5. NOTER’DE İLK SATIŞ

KARAMAN’DA NOTER’DEN İLK ARAÇ TESCİL UYGULAMASI YAPILDI PLAKALARDA 8 HANELİ UYGULAMA DA BAŞLADI Araçların Satış, Devir ve Tescil Hizmetlerinin Yürütülmesi Hakkında Yönetmelik ile tescil edilmiş araçların her çeşit satış ve devirlerinin noterler tarafından yapılması hükme bağlanırken, bu uygulama Karaman’da da başladı. KARAMAN 5. NOTER’DE İLK SATIŞ Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yapılmasına ilişkin usul […]

KARAMAN’DA NOTER’DEN İLK ARAÇ TESCİL UYGULAMASI YAPILDI
PLAKALARDA 8 HANELİ UYGULAMA DA BAŞLADI
Araçların Satış, Devir ve Tescil Hizmetlerinin Yürütülmesi Hakkında Yönetmelik ile tescil edilmiş araçların her çeşit satış ve devirlerinin noterler tarafından yapılması hükme bağlanırken, bu uygulama Karaman’da da başladı.
KARAMAN 5. NOTER’DE İLK SATIŞ
Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yapılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Karaman’da satış ve devir işlemlerinde 5. Noter’de ilk işlem yapıldı.
PLAKALAR 8 HANEYE ÇIKTI
Bu arada araç satış ve ruhsat işlemlerinin yeni yönetmelikle Noter’de uygulamaya gidilmesi ile de farklı bir yenilik göze çarptı.
Karaman 5. Noter’de yapılan satış işlemlerinde Karaman’da bir otomobil için plaka hanesine 1 harf daha eklendi. Yapılan uygulamanın Karaman’da da son yıllada motorlu taşıt sayısındaki artışlarla birlikte Karayolları Trafik Yönetmeliğince yapılan değişiklik çerçevesinde uygulandığı öğrenildi.
Ayrıca Yönetmeliğe göre, tescil edilmiş araçların her çeşit satış ve devirleri, satış veya devri yapılacak araçtan dolayı motorlu taşıtlar vergisi, gecikme faizi, gecikme zammı, vergi cezası ve trafik idari para cezası, ilgili kanuna göre verilen idari para cezaları ile geçiş ücreti borcu ve taşıt üzerinde satış ve/veya devri kısıtlayıcı herhangi bir tedbir veya kayıt bulunmadığının ve trafikten çekilmiş veya çekilecek araçlar hariç olmak üzere aracın geçerli muayenesi ile zorunlu mali sorumluluk sigortasının bulunduğunun tespit edilmesi halinde noterler tarafından yapılıyor.
Noterler tarafından yapılmayan satış ve devir işlemleri geçersiz olacak. Yeni uygulamayla vatandaşlar açısından hem motorlu trafik belgesi masrafı hem de posta masrafından ve zamandan tasarruf sağlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Araç karaman Noter Tescil

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok

17 Şubat 2018, Yorum yok
2018-02-16 14:32:42
2017-08-09 20:38:56
Karaman Haber ve son dakika gelişmeleri için Türkiye ve Karaman gündemi, ekonomi, spor, magazin, yaşam, teknoloji, ve diğer tüm kategori haberleri Karamantumhaber.com 'da!
Türkiye gündemindeki en son haberleri, dünyadaki gelişmeleri ve son 24 saatte olan son dakika haberleri artık anlık olarak öğrenebileceksiniz.