24 Nisan , Çarşamba 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Eğitim / Lütfi Elvan Başbakan asistanı oldu

Lütfi Elvan Başbakan asistanı oldu

AK fırka Mersin mebusu Lütfi Elvan, 64'üncü hükümette Başbakan asistanı oldu.

Elvan, 12 Mart 1962'de Karaman Ermenek'te doğdu. İstanbul Teknik üniversitesi Maden Fakültesinden mezun olan Elvan, İngiltere Leeds üniversitesinde maden ve yöneylem araştırması alanında, ABD'de Deleware üniversitesinde ekonomi dalında yüksek lisans yaptı.

Etibank'ta yüksek mühendis olarak göreve başlayan Elvan, Devlet Planlama Teşkilatı'nda planlama mütehassıs yardımcısı, planlama mütehassısı, kalkınmada öncelikli yöreler daire Reisliği ve müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. Elvan, ayrıca, OECD Kırsal Kalkınma Grubu başkan yardımcılığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Reisi ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi azası olarak vazife yaptı.

23'üncü ve 24'üncü dönemde AK fırka Karaman mebusu olarak parlamentoya giren Elvan, 23'üncü dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu azası oldu. Elvan, 24'üncü dönemde tasavvur ve kasa Komisyonu Başkanlığına seçildi.

26 Aralık 2013'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak atanan Elvan, 7 Mart 2015'te yasal zorunluluk sebebiyle görevini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin'e devretti.

Elvan, 25'inci dönemde Antalya, 26'ncı dönemde ise AK fırka Mersin mebusu olarak parlamentoya girdi.

İngilizce bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babası…

Ayrıca Kontrol Edin

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Çalışma ve İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir