17 Ağustos , Cuma 2018
Son Dakika
Ana Sayfa / Eğitim / KMÜ ’DE YENİ DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI AÇILDI
KARAMAN KMÜ

KMÜ ’DE YENİ DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI AÇILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ( KMÜ ) bünyesinde üç yeni doktora programı ile iki yeni yüksek lisans programı daha açıldı.

Üniversite Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararıyla Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Kimya Doktora Programı, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde ise Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ile İşletme Doktora Programları açılması kararlaştırıldı.

Ayrıca yine Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Tezli Yüksek Lisans Programı ile Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim Programı açılması da uygun görüldü.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni açılan doktora ve yüksek lisans programlarının hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üniversitemizin, ilimizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni programları üniversitemize kazandırmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda Yüksek öğretim Kuruluna yaptığımız başvuruların olumlu sonuçlanması sevindirici bir gelişme. İnşallah bundan sonraki süreçte de üniversitemizin gelişimi ve uluslararası düzeyde bir konuma taşınması amacıyla tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

ARAPÇA KURSU

ARAPÇA KÖYÜNDE 45 GÜN

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği “45 Günde Arapça” dil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir