24 Nisan , Çarşamba 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Eğitim / Erdoğan’dan Avrupa’ya Rest

Erdoğan’dan Avrupa’ya Rest

Le Monde'a konuşan Erdoğan, "Vizesiz yolculuk talebi karşılanmazsa, AB birlikte göçmen anlaşması mümkün olmayacak" diye söyledi.

"AB Türkiye'ye samimi davranmıyor" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkvatandaşlarına yönelik vize muafiyetinin 1 Haziran'dan itibaren uygulanması gerektiğini ancak bu sözün tutulmadığını belirtti.

Erdoğan, Türkiye'nin taleplerinin karşılanmaması durumunda mültecilerin "geri kabullerinin artık mümkün olmayacağını" söyledi.

"TüRKİYE 72 ŞARTI YERİNE GETİRİRSE…"

Türkiye'deki hain darbe teşebbüsi ve arkasından yaşanan gelişmeler, Ankara ile AB arasındaki mülteci anlaşmasının özellikle Avrupa'da yeniden sorgulanmasına neden olmuştu.

Konuya ilişkin son açıklama ise AB Komisyonu Reisi Jean-Claude Juncker'den gelmişti. Alman “Tagesspiegel” gazetesine konuşan ve Türkiye-AB mülteci anlaşmasını savunan Juncker, vize serbestisiyle ilgili ise şöyle konuşmuştu:

“Bu konuda AB Komisyonu başından beri çok açık tavır koydu ve bizim tavrımızda bir değişiklik yok. Türkiye 72 şartı yerine getirmeyi kabul etti. Bu yerine geldikten arkasından Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldıracağız. Vize serbestisinin ne zamanuygulamaya konulacağı, mühim ölçüde Türkiye’nin elinde. Biz her vakit gerekli reformlarda destek vermeye hazır olduğumuzu ilettik. İnsan hakları, dışa vurum ve basın özgürlüğü konusunda bizim pozisyonumuz çok açık.”
kaynak-yeniçağ

 

Ayrıca Kontrol Edin

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ

SGK VE İŞ-KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLEDİ Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile Çalışma ve İş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir