21 Ocak , Pazartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Asayiş / Lösemi Hastası Oğlu İçin Yardım Bekliyor

Lösemi Hastası Oğlu İçin Yardım Bekliyor

Karaman’da gözü yaşlı anne 9 yıldır lösemi hastası olan oğlu için  kök hücre bağışçılarından yardım bekliyor.

Karaman’da bir bisküvi fabrikasında işçi olarak çalışmakta olan Ayşe Tokmak 9 yıldır Lösemi tedavisi gören 26 yaşındaki oğlunun sağlık durumunda bir gelişme olmadığını belirterek duyarlı vatandaşlardan kök hücre nakli konusunda yardım istedi.

Tokmak;  “Artık teknoloji ve sağlık bilimleri çok gelişti. Sadece bir kan örneği verip uygunluk tespit edilince koldan alınacak bir örnek ile bir kişiye umut olunabiliyor. Biz ailemizde ve sülalemizdeki neredeyse herkesten örnek aldırdık ama hiç birimizinki uyumlu çıkmadı. Benim Karamanlılardan isteğim her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri 09. ile 15.00 saatleri arasından Kızılay yetkilileri Karaman Belediye Polikliniğine geliyor. Burada görevlilere bir kan örneği vererek oğluma yeni bir hayat verebilirler. Oğlumun tedavisi şuanda Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji bölümünde devam ediyor. Eğer uygun doku bulunabilir ise nakil Ankara’da olacak.

Biz Karamanlı bütün hemşehrilerimizden bu konuda yardım bekliyoruz. Bir kan tahlili ile oğlumun hayatı kurtarılabilir. Konu hakkında bilgi almak isteyen olursa 0545 201 84 83 nolu telefon ile bizlerden istedikleri zaman bilgi alabilirler” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

HASIMLARININ ARACINA SİLAHLA SALDIRDILAR

HASIMLARININ ARACINA SİLAHLA SALDIRDILAR Baba ile kızının içinde bulunduğu pikap araca silahlı saldırı Karaman’da pikap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir