23 Mart , Cumartesi 2019
Son Dakika
Ana Sayfa / Asayiş / AHMET KELEŞOĞLU ZİRVEDEKİ BİR ERMENEKLİ

AHMET KELEŞOĞLU ZİRVEDEKİ BİR ERMENEKLİ

Başlığını koyduğum zirveden kasıt elbette Ermenek’teki Yumrutepe’in zirvesi değil. İnsan yaşamında diğerlerine göre alanında en önde, üstte, tepede anlamına kullanılmıştır. İşte ben bu yazımda geçen sene 14 Ocak 2015’te 91 yaşında yaşamını yitiren rahmetli Ahmet Keleşoğlu’nun hangi alanda zirvede olduğunu özet başlıklar hâlinde okuyuculara ve genç teşebbüscilere aktarmaya çalışacağım.

İş yaşamında, bulunduğu ilaç dağıtım sektöründe ilk sırada, meslektaşları ve eczacılar  arasında saygın bir yeri olduğunu  15 Ocak 2015 Perşembe günü Selçuk Ecza Holding’in Nakkaştepe’deki merkezindeki  cenaze töreninde de gördük ve yaşadık. O geniş mekân tıklım tıklım sevenleri birlikte dolu idi.

Devlete ödiye söylediği vergilerle çoğu yıllar vergi rekortmenleri arasına girmiş ve ödül almıştır.Mal varlığı sırasında da Vakfı kurmadan evvel Türkiye genelinde ilk sıralarda yerini hep muhafaza etmiştir.

Türkiye’de  Koç, Sabancı ve Enka Vakfı’ndan arkasından gelir en yüksek olan Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı’dır. Varlığının % 51’ Vakfa ait olduğundan önümüzdeki yıllar bu şekliyle giderlerse ilk sıraya girmesi ırak değildir.

TBMM Başakanı Sayın Köksal Toptan’dan 10 Temmuz 2008 tarihinde üstün Hizmet ödülünü, dönemin başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanımızdan Eğitime % 100 Destek Kampanyası’ndan yaptırdığı okullar nedeni birlikte plaketle ödüllendirilmiştir.

ERçEV aracılığıyla “ ülke genelinde ve Ermenek’teki sosyal projelerin yaşama geçirilmesi nedeni birlikte İstanbul Dedeman Otel’de  “Şükran Günü “ düzenlenip “ şükran plaketi” sunulmuştur.

Konya’da Selçuk üniversitesi ’ne bağlı ( şimdi Necmettin Erbakan üniversitesi –Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ) Eğitim Fakültesini yaptırdığı maksadıyla eğitime olan katkıları nedeni birlikte “Fahri Doktora “ unvanı Hemşeri vakıflarımızdan İstanbul Yeşilköy’deki “Konyalılar Vakfı ve Karamanlılar Eğitim Vakfına kurum olarak destekleri sürek etmektedir. Rahmetli Dr. Ahmet Keleşoğlu’nu emek yaşamında başarıya götüren nedenlerin başında şüphesiz güven, denge ve istikrar gelir. tecimsel olaylarda hesap kitap yapması ve gözü kara bir işe dalmaması, teknolojik yenilikler takip ederek şirketlerinde uygulaması gibi nedenler gelir. Şüphesiz mütevelli azası olduğu ERçEV’e de her sene burs desteği verdiği gibi genel kurul toplantılarına da konut sahipliği yaparak  maddi ve manevi büyük destekleri olmuştur.. İşte Ermeneklilerin saygıda kusur etmedikleri Ahmet Amcaları 14 Ocak 2015 çarşamba günü  91 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu kıymetli insan ölümünün birinci sene dönümünde Konya’da, Ermenek’te halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin katılımı birlikte mevlit ve dualarla anılacak diğer yandan da sosyal sorumluluk projesi kapsamında yatırımları maksadıyla ilgili kurumlarla protokol yapılarak bıraktığı yerden çalışma arkadaşları hayır işlerine sürek edecektir. Ruhu şad, mekânı Cennet olsun!.

Rahmetli Dr. Ahmet Bey’in gözü arkada kalmadı.  Zirveye çıkardığı, kurumsallaştırdığı şirketleri ve kurduğu Ahmet ve Nezahat KELEŞOĞLU  Vakfı,  o vakit Genel Müdür olan ve şimdi de Yönetim Kurulu Reisi olan Sayın Sonay GüRGEN’in yönetiminde Ahmet Bey’in ilkeleri doğrultusunda ve benzer tempoda ve amaçta  ilerlemesine sürek etmektedir.  12.01.2016.  Hasan ŞİMŞEK

Ayrıca Kontrol Edin

ÇALINAN ELEKTİRİKLİ BİSİKLET 5 SAAT SONRA BULUNDU

Karaman’da sahibi tarafından park edildiği evinin önünden çalınan elektrikli bisiklet, sokak içerisinde terk edilmiş halde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir